Rodzaje miodu 13 Marzec 2019

admin

Potrzebna ustawowo na dzień doza miodu to około dwadzieścia gramów. Taka ilość to 65 kalorii, mowa tu o mniejszej dawce niż jeżeli porównamy z dawką cukru o takiej samej kubaturze. Miód do własnej diety powinni wdrażać także niektórzy diabetycy, ale rzecz jasna trzeba skonsultować się ze specjalistą, czy właściwości medyczne w danym przypadku będą przewyższać przewidywane zagrożenie. Chodzi tutaj między innymi o to, że miody zawierają dużo witaminy C, A a także witaminy z grupy B. Znajduje się w nim wyjątkowo wiele elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Klasę miodu możemy wyodrębnić zmysłowo. Miody różnią się od siebie kolorem: może być to barwa słomkowa bądź brunatna; miód spadziowy może mieć barwę zielonkawą. Miód wyprodukowany naturalnie powinien się krystalizować w czasie magazynowania.

Jeśli chodzi o miody nektarowe, najczęściej w naszym kraju spotyka się miody: Akacjowe, Mieszane z wielu kwiatów, Rzepakowe, Gryczane, Wrzosowe oraz Lipowe.

Pośród miodów spadziowych wyróżniamy takie miody jak:

• Miody ze spadzi drzew liściastych;

• Miód spadziowy – drzewa iglaste.

Pyłek znajdujący się w kwiatach albo spadź to tworzywa służące za surowiec jakie są wykorzystywane do budowy konkretnego i wyjątkowo zdrowego wyrobu– miodu. Zależnie od tego, który surowiec został wykorzystany, możemy mówić o miodzie:

• Z nektaru,

• Spadziowym, – dolinalawendy.pl/6-miod-spadziowy

• Nektarowo-spadziowym.

honey-bee-1370423Precyzyjne własności prozdrowotne miodu są uzależnione od tego, jaką z jego wersji zakupimy:

• Miody akacjowe – posiadają zbawienny wpływ na kłopoty z układem moczowym jak również z nerkami; poprawiają działanie narządów związanych z trawieniem, są w stanie leczyć jego zaburzenia oraz leczą problemy związane z żołądkiem; udowodniono pozytywny wpływ produktu jakim jest miód akacjowy na schorzenia z prawidłowym snem; – dolinalawendy.pl/10-miod-akacjowy

• Miód gryczany – w barwach brunatu model miodu, który wykorzystuje się w przypadku problemów na tle nerwowym a także całkowitego wyjałowienia organizmu; ma odpowiedni wpływ na drogi moczowe, zmniejsza skalę występowania stanów chorobowych, wpływa leczniczo na schorzenia z układem kostnym i bywa zalecany przy terapii złamań; muszą z niego czerpać korzyści ludzie walczący z miażdżycą, posiadające schorzenia wiązane z oczami oraz schorzenia powiązane ze słuchem;

• Miody spadziowe – są wyjątkowo istotne jako bardzo obfite źródło mikroelementów i makroelementów oraz składników odżywczych w tym przede wszystkim wapnia, fosforu, magnesu czy potasy; doceniane są za swoje cechy lavender-honey-tea-1-1238803odkażające i wykorzystuje się je w wypadku uciążliwych chorób bakteryjnych, w tym przykładowo w razie gruźlicy; rozpoznane jest jego zbawienne oddziaływanie w przypadku występowania schorzeń układu krążenia, wspomaga serce i narządy odpowiedzialne za odporność; oferowany bywa u ludzi cierpiących na problemy nerwicowe;

Miód pomarańczowy – jest to miód mało znany a co za tym idzie jedynie eksportowany do Polski z państw, w jakich uprawia się pomarańcze. Tego miodu właściwości zdrowotne także nie są poznane do końca, choć miód ten jest przepyszny i uwodzicielsko pachnie.

Naturalny miodek ma szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej oraz w kosmetologii, co nikogo już nie dziwi. To doskonały sposób na wszystkie zagadnienia kłopotu zaziębień. Wytwarza się także z niego naturalne wytwory kosmetyczne, w tym między innymi maseczki mające działanie odżywcze, nawilżające i regenerujące skórę. O jego zastosowaniu pod taką formą warto poczytać w odmiennych, bardzo szeroko pisanych tekstach na naszym serwisie WWW.

Ten wpis opublikowano dnia środa, 13 Marzec 2019 o godz. 14:13 w kategorii gatunki miodu. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.